Artykuły

Zapoznaj się z naszymi artykułami

Frakcja Czerwonej Armii - historia czerwonego terroryzmu

W latach 60 w RFN rozwijała się opozycja kulturalno-rewolucyjna. Głównymi wzorcami tej opozycji były ideologie marksizmu i leninizmu. Na opozycjonistów wpływ miała również ideologia anarchizmu i amerykańskich beatników. Odbywały się demonstracje przeciwko rządowi RFN i samemu państwu niemieckiemu jako państwu „cudu gospodarczego”.

Dzieje Wyspy Wielkanocnej nadal kryją wiele niewiadomych

Mieszkańcy Wyspy Wielkanocnej, czyli Rapa Nui, stworzyli unikatową kulturę i zwyczaje. Mimo że naukowcy zgłębiają jej dzieje od wielu dekad, nadal nie uzgodniono, kiedy została zasiedlona, ani w jaki sposób rozszyfrować unikatowe pismo rongorongo.
 
Wyspa Wielkanocna, położona na Pacyfiku, ma powierzchnię zbliżoną do Katowic.

Dzielnicowy z kopią

Historia Ruchu Rycerskiego sięga lat 90-tych. Jej początki sięgają zamku w Gniewie, który wówczas był kompletną ruderą. Wtedy to grupa młodych ludzi pod wodzą Jarosława Struczyńskiego postanowiła dokonać rzeczy niemożliwej - podnieść zamek z ruiny i wskrzesić go do życia. Jedną z osób, które wspierały "Strusia" w tym dziele był i jest nadal Adam Firyn.

Skarb w Piasecznie

Toruńscy archeolodzy, którzy już od wielu lat badają historię gminy Gniew znowu dokonali ciekawych odkryć. Udało się wejść do nie badanej wcześniej krypty w Kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie. Tam już po kilku dniach eksploatacji udało się zidentyfikować pierwszą z ponad 30 pochowanych w tym miejscu osób.