Goście Wehikułu Czasu: Pirat Daniel z Motławy

Aktor i miłośnik Gdańska Daniel Saulski chciał zostać oficjalnym gdańskim kaprem. Niestety, najbliższe wybory pirata odbędą się dopiero za dwa lata. Saulski nie zraził się tym jednak i bezpłatnie promuje morskie dziedzictwo Gdańska. 

Daniel Saulski to gdański aktor od lat współpracujący z grupami rekonstrukcyjnymi. Wcześniej przez 15 lat był związany z Teatrem Muzycznym w Gdyni, występował też w teatrze w Lublinie. Od kilku lat jest na emeryturze, ale nadal występuje z tzw. piosenką aktorską. Jego ambicją było promowanie morskiego dziedzictwa Gdańska. Występuje jako Daniel z Motławy. W swej działalności chce być obecny w życiu miasta i wszędzie dopływać nowo zwodowaną łodzią. Oprócz działalności jako pirat i rekonstruktor, prowadzi również zajęcia z dziećmi. Dużym zainteresowaniem cieszą się też konkursy, można w nich wygrać rejs piracką łodzią po Motławie.

Aktora wspierają rekonstruktorzy m.in. z Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Biały Orzeł". Ważnym elementem działalności ma być pojawianie się na ważnych wydarzeniach miejskich i wspieranie akcji charytatywnych. Jak podkreśla Daniel z Motławy, bycie piratem jest jego pasją.

Zobacz też:

Piraci, rycerze, żołnierze, szlachta i łucznicy. To czeka nas na Faktorii 

Tagi: