Odwiedź Oldtimer Meeting Toruń to już w najbliższy weekend!

To już wkrótce, to już zaraz! W najbliższą sobotę, 24 lutego, rusza w Toruniu pierwsza cykliczna i zarazem jedyna w północnej Polsce, duża impreza poświęcona kulturze zabytkowych samochodów, czyli Oldtimer Meeting Toruń 2024!

Przez dwa dni w wyjątkowej hali Centrum Handlowego Park, będącej niezwykłym i nie skażonym przykładem polskiego przedwojennego modernizmu, będziemy mogli zobaczyć to co najlepsze w zabytkowej motoryzacji. W dodatku przygotowane staraniem samych pasjonatów. Oldtimer Meeting Toruń to impreza pozbawiona kilkudziesięciometrowych stoisk handlarzy samochodami i motocyklami, czy nadmiarem ofert firm zajmujących się handlem częsciami i odbudową pojazdów. Tylko czysta, zabytkowa motoryzacja. Przy Szosie Bydgoskiej 3 zobaczymy nie tylko zabytkowe pojazdy, ale także wyjątkowe motocykle. Będą także inscenizacje historyczne, oraz bardzo ciekawa wystawa Polki w mundurach/Polish women in uniforms of World War I and II. Nie zabraknie klasycznej mody, w wykonaniu pań z grupy Oktopus, oraz GRH Retrospekcja. Tomasz Szczerbicki-dziennikarz i jeden z dwóch – obok Bartosza Gondka, prowadzących tę imprezę, opowie o historii motocykli BMW. Wyjątkową ciekawostką będzie z pewnością Mały Trenażer Samochodowy MTS-70, jest to jedyny zachowany na świecie egzemplarz. W Toruniu będzie można zobaczyć także bardzo nietypową polską replikę klasycznego Jaguara, będącą wprawką do słynnych Gepardów i Leopardów. Zestawili ją z klasycznym Jaguarem XJC wystawiający się gościnnie na imprezie członkowie Automobilklubu Morskiego z Gdyni. To rzecz jasna, nie koniec atrakcji. Będzie ich znacznie więcej, dlatego już dziś rezerwujcie sobie Państwo przyszły weekend. Z pewnością nikt nie pożałuje!

(Red.) www.polnocna.tv, (Fot:) fb/Oldtimer Meeting Toruń

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: