Mistrzowskie autozabytki przyjadą na Pomorze

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich pomorskich miłośników klasycznej motoryzacji. Na Pomorze przyjadą w maju Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych

Kilkadziesiąt zabytkowych samochodów z całej polski walczyć będzie o puchary III Rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych od  21 do 24 maja 2015 roku, na trasie  Władysławowo – Puck – Wejherowo. Uczestnicy odwiedzą najciekawsze zakątki północnych kaszub, nadmorskie kurorty, porty rybackie, groty, pałace, miejsca pamięci oraz urokliwe miasta. Ale nie tylko, przecież baza naszej rundy znajdować się w najbardziej na północ wysuniętej miejscowości a jednocześnie najbardziej znanym polskim kurorcie – Jastrzębiej Górze.

Pomorska runda MPPZ jest nie tylko okazją do zapoznania swojego autozabytku z nadmorską bryzą, ale także zaprezentowania go publiczności nie mającej wcześniej styczności z pojazdami zabytkowymi z głębi Polski i zagranicy. Pojazdy będą mogły się zaprezentować publiczności podczas malowniczo położonej trasy rajdu oraz wielu ciekawych prób sprawnościowo zręcznościowych. Dopełnieniem całości będą prezentacje pojazdów podczas Pokazów Elegancji na rynkach miejscowości uważanych za stolice Kaszub – Pucka i Wejherowa. Oceny elegancji dokona jury w skład którego wejdą znani pomorscy dziennikarze motoryzacyjni. Uczestnikom nie zabraknie także okazji do spędzenia wspólnych miłych chwil przy stole nie tylko podczas Balu Komandorskiego. MPPZ to najbardziej prestiżowe wydarzenie w polskim środowisku automobilowym odbędzie się po rocznej przerwie.

Poprzednio pomorska runda MPPZ odbywała się w Pruszczu Gdańskim, Starogardzie Gdańskim i na Żuławach. Poszczególne rundy MPPZ wpisane są do międzynarodowych kalendarzy FIVA (Fédération Internationale des Véhicules Anciens). Historia Pomorskich Rajdów Pojazdów Zabytkowych sięga lat 60-tych XX wieku. Do 2002 i od 2013  roku miały rangę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Na Mistrzostwa zapraszają : Automobilklub Morski w Gdyni, Polski Touring Klub, Trójmiasto Klasycznie, SRH Sojusz, FSO Pomorze, Youngtimers Trójmiasto, a także samorządy : Burmistrz Miasta Puck, Prezydent Wejherowa, Burmistrz Władysławowa, Wójt Gminy Puck, Wójt Gminy Wejherowo, oraz  PZM Zarząd Okręgowy w Gdańsku.

Tagi: