Kolejna wartościowa książka wydana przez Aktywnych Stare Pole

Z przyjemnością wracamy do Starego Pola pod Malborkiem i działającego tam bardzo prężnie Stowarzyszenia Na Rzecz Mieszkańców Aktywni Stare Pole. Tym razem za sprawą kolejnej wydanej tam, cennej poznawczo książki.

Już 24 lutego odbędzie się tam promocja książki „Nasze Zielone Lata”, na którą składają się wspomnienia właśnie staropolskich harcerzy. Spotkanie wystartuje 24 lutego 2024, o godzinie 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Starym Polu. We wstępie do publikacji czytamy: „Przez prawie siedemdziesiąt lat działalności na terenie naszej wsi i gminy ZHP – organizacja dzieci i młodzieży, zaznaczyła swój trwały ślad historii Starego Pola i wywarła istotny wpływ na życie jego mieszkańców. Kolejna książka, którą oddajemy do rąk czytelników jest poświęcona właśnie staropolskiemu harcerstwu…” Publikacja jest pracą zbiorową, na którą składają się wspomnienia i opowieści kilku pokoleń harcerzy i instruktorów, a także wiele fotografii z dawnych, zielonych lat.

Zapraszamy!

Red. oprac. BG fot:  Fot. Toperek1 (CC BY-SA 3.0)  

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: