Ruszamy na Oblężenie Malborka. To już w najbliższy weekend!

Jesteśmy właśnie po Grunwaldzie, a teraz czas na trzy pełne dni wielkiej imprezy, czyli - na Oblężenie Malborka, które wystartuje już 21 lipca i będzie trwało aż trzy dni.

Podczas tegorocznego wydarzenia, organizowanego przez Muzeum Zamkowe w Malborku,zamek zamieni się w tętniące życiem średniowieczne miasto, a wieczorami w miejsce widowiskowej bitwy, która na zawsze znalazła miejsce w historii.  Jak za dawnych czasów pod zamkiem obóz rozbiją rycerze. Będą rycerskie pojedynki i pokazy konne. Możecie liczyć na widowiskowe elementy kaskaderskie. W końcu do Malborka przybędą najlepsi jeźdźcy, a wojsko zaprezentuje się w pełnym, historycznym uzbrojeniu. Dzielnych wojaków będzie można zobaczyć na terenach wokół zamku, a także na scenie. Przecież podczas oblężenia nie może zabraknąć scenek z pojedynkami rycerskimi. Na tej samej scenie będzie też miejsce na przedstawienia teatralne i koncerty.

Jak zwykle na międzymurzu odbędzie się jarmark rzemiosła. Będzie co posmakować, zobaczyć i poznać różne tajemnice, do których na co dzień zwykły śmiertelnik nie ma dostępu. Kowale, kucharze, szewcy, krawcy będą dzielili się ze zwiedzającymi tajnikami swojego rzemiosła. Żonglerka flagami to kolejna atrakcja, jaką dla Was przygotowaliśmy. Wspólnie możemy też wykuć miecz z damasceńskiej stali. Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych! Będzie na nich czekać „Gród dziecięcy” z teatrzykami, kuglarzami, warsztatami i zabawami. Kilku animatorów będzie prowadzić z dziećmi różne zajęcia związane ze średniowieczem. Tegoroczne Oblężenie Malborka to także niezwykła możliwość zwiedzania zamku. Specjalnie na piątkowy i sobotni wieczór przygotowaliśmy „Rycerską przygodę na zamku”. Wieczorami (21 i 22 lipca), dwa razy odbędzie się inscenizacja bitwy. Nawiązuje ona do wydarzeń z 1410 roku, kiedy to wojska polsko - litewskie pod wodzą króla Władysława Jagiełły szturmem natarły na malborską warownię. Jaki był dalszy bieg wydarzeń tej niezapomnianej walki? Czy zakonowi krzyżackiemu udało się odeprzeć atak króla? Dowiedzmy się tego przy blaskach pochodni przenosząc się w średniowieczny klimat widowiska... Atrakcyjnie będzie także na wodach Nogatu, gdzie w sobotę (10:00 - 16:00) odbywać się będą Regaty Smoczych Łodzi. W budynku Karwanu odbywać się będą ciekawe prelekcje o zamku malborskim, które poprowadzą pracownicy Muzeum Zamkowego.

Więcej: https://oblezenie.zamek.malbork.pl/

(Red.) fot. Muzeum Zamkowe w Malborku, oprac.www.polnocna.tv, 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: