Co dalej z pruszczańskim dworkiem na Krótkiej 6?

Pruszcz Gdański, Krótka 6, Dom Wiedemanna, Karolina Białke, www.polnocna.tv, www.strefahistorii.pl

Zabytkowy budynek przy Krótkiej 6 na wynajem? A co z ekspozycją o historii miasta? – niepokoją się w internecie mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego. Poszliśmy pójść śladem ogłoszenia, które wczoraj zawisło na profilu społecznościowym pruszczańskiego magistratu. 

Karolina Łucja Białke

Wczoraj po południu na profilu społecznościowym Miasta Pruszcz Gdański pojawiło się ogłoszenie o przetargu na lokal użytkowy z przeznaczeniem na prowadzenie lokalu gastronomicznego o powierzchni 66,07 m2 + taras przy ul. Krótkiej 6 w Pruszczu Gdańskim. Termin składania ofert upływa 27 lipca 2020 roku. Ogłoszenie znajdziecie Państwo tutaj:http://bip.pruszcz-gdanski.pl/przetarg-nieruchomosci/9522/miasto-pruszcz-gdanski-ul-krotka-6?fbclid=IwAR2hgBRga4nbON0DlzJ3DmI7qIfIsS8Y0JJLoNDby1elacTkxPEHRn2w7bo

Po publikacji informacji na profilu społecznościowym Miasta Pruszcz Gdański pojawiły się pytania od internautów, że przecież budynek miał pełnić funkcję ekspozycyjno – wystawienniczą i miało tu powstać coś na kształt muzeum miasta. Skąd więc pomysł na lokal gastronomiczny?

Po ustaleniach, dokonanych w urzędzie miasta przez www.polnocna.tv i www.strefahistorii.pl, wiemy, że lokal gastronomiczny w północnej części parteru budynku planowany był od początku. Obecnie trwa zaś, zapowiadana na przełomie roku, adaptacja budynku i zagospodarowywanie go pod planowane funkcje. 1 lipca powołany został także nowy, na razie dwuosobowy, referat ekspozycji i dziedzictwa kulturowego, który ma być zalążkiem przyszłego muzeum. Pierwsza wystawa czasowa zaplanowana jest na jesień. Urzędnicy bardzo liczą na to, że działalność gastronomiczna przy Krótkiej 6 wpisze się w klimat miejsca, uzupełniając centrotwórczy charakter obiektu i że dzierżawca pomieszczeń będzie osobą z wizją. Czy to się spełni – przekonamy się z pewnością wkrótce.

(Red.) Karolina Łucja Białke fot www.polnocna.tv/strefahistorii.pl

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: