Pożar w kościele zamkowym w Malborku!

fot muzeum zamkowe malbork

Pożar na zamku w Malborku. Wczoraj ok godziny 22, ogień pojawił się w kościele zamkowym. Doszło do dużego zadymienia. Oto, jak komentuje zdarzenie dyrektor zamku w Malborku, Janusz Trupinda.

„Z radością informuję, że kościół zamkowy jest już wolny od dymu. Straty są stosunkowo niewielkie – komentuje na swoim profilu dyrektor Trupinda. - Pracom konserwatorskim poddany zostanie niewielki odcinek południowej ściany kościoła (cześć nowa, zrekonstruowana po zniszczeniach wojennych i otynkowana w 2016 r.) oraz fragment kamiennej posadzki, także położonej w 2016 r. Substancja zabytkowa nie ucierpiała. Jeszcze raz chcę podkreślić sprawność muzealnego systemu ppoż. oraz profesjonalizm działania Straży Zamkowej, która pierwsza podjęła akcję gaśniczą, jak też malborskiej Straży Pożarnej, która błyskawicznie pojawiła się na zamku. To była naprawdę dobra robota, oby wykonywana jak najrzadziej."

(red.) fb Janusz Trupinda, www.polnocna.tv, www.strefahistorii.pl, fot: wikipedia.pl

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: