Muzeum Emigracji zaprasza za granicę sztuki

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na kolejny z cyklu wykładów ZA GRANICĄ SZTUKI Artyści-emigranci: uciekinierzy, wygnańcy, dobrowolni rezydenci, obywatele świata… ?

Tym razem tematem spotkania będzie: "Popart narodowy. Piotra Uklańskiego zmagania z popem i ojczyzną"

Spotkanie odbywa się  8 kwietnia o godz. 17:30 w Gdynia Infobox

Uklańskiuważany jest za jednego z najbardziej wszechstronnych, znaczących i oryginalnych polskich twórców. Jego prace można znaleźć w najważniejszych kolekcjach sztuki współczesnej od Nowego Jorku po Warszawę. W cyklu „Za granicą sztuki” o artyście – równie dobrze czującym się w świecie sztuki krytycznej jak i popkultury – opowie Jakub Majmurek z IFiS PAN.

Muzeum Emigracji w Gdyni już po raz drugi kieruje się „Za granicę sztuki”, zapraszając na spotkania z postaciami wybitnych znanych, ale i mniej rozpoznawalnych, artystów-emigrantów. Cykl ośmiu wykładów przybliża artystyczne koleje losu twórców, którzy dobrowolnie wybrali, bądź też zmuszeni byli wybrać, życie poza Polską, śledząc ich wpływ na sztukę polską i światową. Podobnie, jak to miało miejsce w poprzedniej edycji cieszących się dużą popularnością wykładów, wśród bohaterów pojawią się artyści różnych czasów, stylów i mediów.

 

Tagi: