Piękne auta i modernizm to Oldtimer Meeting Toruń

Tomasz Szczerbicki, Bartosz Gondek, Oldtimer Meeting Toruń, stara motoryzacja, www.polnocna,tv, www.strefahistorii.pl,
Już za niecały miesiąc w zabytkowej Hali Wystawowej w Toruniu, zbudowanej w 1928 roku, ruszy druga edycja Oldtimer Meeting Toruń. Organizatory zapraszają w sobotę 23.02 od 08.00 do 20.00 i w niedzielę 24.02 od 08:00 do 17:00. Przez te dwa dni budynek Targów Toruńskich wypełnią wspaniałe samochody i motocykle, zarówno przedwojenne jak i te z epoki PRL.
To nie przypadek, że entuzjaści zabytkowej motoryzacji wybrali sobie na lutowe spotkanie właśnie to miejsce. Hala zaprojektowana przez  Kazimierza Ulatowskiego, była pod koniec lat 20 - tych XX wieku, największą w Polsce halą wystawową w Polsce.  Koszty projektu i budowy poniosło miasto Toruń, potrzebujące gmachu do zorganizowania Pomorskiej Wystawy Ogrodniczo-Przemysłowej. W lutym na prawie trzech tysiącach metrów kwadratowych pojawią się tutaj między innymi: Citroen B10 Torpedo 1923r, Peugeot 201 1939r, Adler Junior 1938r, Bantam, Riley, Bentley, Mercedes Adenauer, popularna BL-ka, polskie fiaty 126p. Jak zawsze zobaczyć będzie można także bardzo bogatą reprezentację zabytkowych motocykli.  Nie zabraknie też wojskowych ciekawostek, a wśród nich działka Bofors, fiata simca 508, sokoła 600, sokoła 1000, czy samochodu pancernego wz.34. Imprezę poprowadzi dwóch historyków motoryzacji: Tomasz Szczerbicki i Bartosz Gondek.
(Red.) fot. Bartosz Gondek
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: