Były plakaty i złoty tramwaj. Teraz jest film promujący obraz „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga [FILM]

Wyjątkowa kampania dotyczy jednego z najcenniejszych obrazów w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku. „Sąd Ostateczny" to dzieło z XV wieku, którego podstawowym elementem budującym jest złota kula. W filmie przygotowanym przez TOFU Studio kula unosi się nad Gdańskiem.

Kampania promująca obraz Hansa Memlinga była już wielokrotnie wyróżniania, m.in. podczas 11th International Design Awards (IDA) w Los Angeles.

Dlaczego właśnie złota kula?

Kampanię promującą „Sąd Ostateczny" przygotowała na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku firma TOFU Studio. Jej pomysł został oparty na wykorzystaniu złotej kuli. Jako że stanowi ona kluczowy element ikonograficzny obrazu Hansa Memlinga, jest też podstawowym elementem budującym z nim skojarzenia.

film dostępny TUTAJ

Najpierw zostały zaprojektowane grafiki ze złotą kulą, wyeksponowaną na czerwonym tle z logo Muzeum Narodowego w Gdańsku. Dodatkowym elementem był tramwaj oklejony złotą folią, który mieszkańcy i turyści mogą podziwiać od ubiegłorocznych wakacji. Następnie model kuli został przeniesiony na fotografie wykonane w ramach sesji zdjęciowej wybranych miejsc w Trójmieście.

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: