Przedwojenne piosenki, pieśni patriotyczne i poranki muzyczne dla dzieci. Wyjątkowy festiwal muzyczny w Sopocie

W programie Międzynarodowego Festiwalu „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn" znajdzie się osiem różnorodnych koncertów, 4-dniowy kurs mistrzowski dla śpiewaków oraz specjalne zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży. 19. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 9-23 września 2018 r.

Kalejdoskop Form Muzycznych zdążył już na stałe wpisać się w kulturalną mapę Pomorza, stając się jedną z artystycznych wizytówek regionu. Wyjątkowe przestrzenie nadmorskiego kurortu wypełni muzyka od baroku do współczesności, tworząc pokaz najlepszych przykładów polskiego i światowego dorobku muzyki klasycznej i rozrywkowej.

 

Sinatra, Bodo i Wagner

Gościem specjalnym festiwalu będzie znakomita mezzosopranistka Monika Bohiniec, solistka Staatsoper w Wiedniu. W koncercie inauguracyjnym „Od Bacha do współczesności" zaprezentuje pieśni i arie Richarda Wagnera.

Drugiego dnia festiwalu, 9 września 2018 r., odbędzie się specjalny koncert dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości „Nie było cię na mapach świata". Wykonane zostaną m.in. utwory wokalne i instrumentalne F. Nowowiejskiego, F. Chopina, St. Moniuszki oraz pieśni o tematyce patriotycznej. Podczas kolejnych koncertów wysłuchamy także piosenek Eugeniusza Bodo, a także szlagierów polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej oraz hitów Broadway'u, m.in. z repertuaru, A. Jantar, I. Jarockiej, K. Krawczyka, K. Gotta, Dalidy, W. Houston, B. Streisand, F. Sinatry.

Dla profesjonalistów przewidziano 4-dniowy kurs, który poprowadzą prof. dr hab. Bogdan Makal (Akademia Muzyczna we Wrocławiu) oraz dr Jacek Szymański (Gdańsk). Kurs dla śpiewaków zakończy się koncertem arii i pieśni kompozytorów światowych od baroku do współczesności. Również dla dzieci i młodzieży szkolnej przewidziano edukacyjne poranki muzyczne.

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa poświęcona Irenie Sendlerowej – „Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata".

 

19. Międzynarodowy Festiwal „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn"

  • 8-23 września 2018 r.
  • kościół garnizonowy pw. św. Jerzego
  • ul. Kościuszki 1
  • Sopot
  • bilety: 10-45 zł

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: