Apelują o pomoc dla mieszkańców zabytkowego domu

Stowarzyszenie Wczoraj Dziś i Jutro apeluje o pomoc dla mieszkańców zabytkowego domu  ,który spłonął w ubiegłym tygodniu w Koźlinach.
Stary budynek mieszkalny, w którym w czasach Wolnego Miasta Gdańska mieszkali pracownicy pobliskiej cegielni, spłonął w pożarze wczesnym rankiem ostatniej niedzieli. - Uczestniczyliśmy w części posiedzenia Komisji ds. Społecznych Gminy Suchy Dąb – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia . - Z uzyskanych informacji wynika, że do chwili ustalenia sytuacji prawnej budynku, nie jest możliwe przeprowadzenie zbiórki dla poszkodowanych lokatorów. Niezależnie od tego osoby te (2 rodziny: starsza pani i małżeństwo) , które straciły w pożarze niemalże cały swój dobytek, zdane są na wszelkie przejawy pomocy.
Członkowie Wczoraj Dziś i Jutro apelują do wszystkich naszych sympatyków i czytelników o pomoc rzeczową. Koordynuje ją Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Suchym Dębie (ul. Gdańska 17 A, 83-022 Suchy Dąb, nr tel: 58 682 86 82) udzielając także informacje o tym, jaka pomoc jest na daną chwilę najbardziej wskazana. 
(Red.) fot. Wczoraj Dziś i Jutro.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: