Nowoczesne centrum hotelowo - konferencyjne w 200-letnim zabytkowym pałacu pod Warszawą

Jeden z najlepiej zachowanych zabytków polskiego klasycyzmu – Pałac Mała Wieś, rozbudowuje swoją infrastrukturę i staje się luksusowym centrum konferencyjnym o najnowocześniejszych rozwiązania eventowych. Leżący w sercu Mazowsza i zwany jego Perłą, 200-letni kompleks pałacowo-parkowy to nowe miejsce na hotelowej mapie Polski, które doskonale łączy klasykę z nowoczesnością. 
 
Pałac Mała Wieś nieustannie inwestuje w rozwój swojej bazy noclegowej. Z końcem kwietnia nastąpiło otwarcie Spichlerza – nowych przestrzeni hotelowo-konferencyjnych. W Spichlerzu do dyspozycji gości znajdzie się 21 designerskich apartamentów, dających w sumie 66 miejsc noclegowych. 
- Pałac otaczają cztery zabytkowe Oficyny, w których urządziliśmy 16 unikalnie zaprojektowanych apartamentów – mówi Tomasz Barański, dyrektor hotelu. - Dzięki nowym inwestycjom i poszerzeniu oferty hotelowej jesteśmy obecnie w stanie zaoferować swoim gościom łącznie ponad 100 miejsc noclegowych. Na szczególną uwagę zasługuje jedyny w Pałacu i najbardziej ekskluzywny Apartament Książęcy. - Ta czarująca wystrojem komnata ma równie bogatą historię – kontynuuje Barański. Na przestrzeni wieków stanowiła książęcą sypialnię rodów Walickich, Zamoyskich, Lubomirskich i Morawskich. Gościła również między innymi znaną polską aktorkę Ninę Andrycz, która darzyła to miejsce ogromną sympatią. Apartament Książęcy to zjawiskowa sypialnia z ogromnym łożem i stylizowanymi meblami oraz przestronny pokój kąpielowy, z którego roztacza się widok na przypałacowe ogrody różane. 
Nowo wybudowany Spichlerz to nie koniec inwestycji na terenie kompleksu pałacowego. Jesienią tego roku Hotel Pałac Mała Wieś odda do dyspozycji gości kolejne przestrzenie hotelowe i wypoczynkowe. Wśród nich Dom Ogrodnika, który będzie dysponował nowymi 16 stylowymi pokojami dwuosobowymi. Również jesienią uruchomione zostaną Termy Pompejańskie Comfort SPA, czyli nietuzinkowa Strefa SPA & Welness, która zlokalizowana będzie w bezpośrednim sąsiedztwie Spichlerza z widokiem na parkowy staw. Niebywałą atrakcją będzie też Driving Range, czyli wyjątkowa strefa przeznaczona do nauki i treningu gry w golfa. 
 
- Zapewnienie szerokiego wachlarza możliwości jest dla nas podstawą ciągłego rozwoju usług skierowanych zarówno do klientów prywatnych, jaki i do gości biznesowych oraz organizatorów eventów - podsumowuje Tomasz Barański. Dysponujemy zapleczem konferencyjnym o łącznej powierzchni blisko 1600 m2. Dzięki dwóm salom balowym w Nowej Oranżerii jesteśmy w stanie zapewnić organizację eventów nawet do 600 osób – dodaje Barański. Pamiętamy także o komforcie bardziej kameralnych spotkań kadry menadżerskiej czy zarządów. Dla zapewnienia dyskrecji i standardu VIP, gwarantujemy 7 zabytkowych saloników we wnętrzach Pałacu oraz 4 przestronne sale konferencyjne z nowoczesnym wyposażeniem multimedialnym.
Rozbudowa możliwości noclegowych oraz konferencyjnych idzie w parze z dbałością o niesamowitą historię, jaka towarzyszy Pałacowi Mała Wieś. Kultywując tradycję miejsca, Pałac dba o wartości zabytkowe. Właściciele obiektu planują rozbudowę Muzeum Pałacu oraz Muzeum Grójeckiego Sadownictwa. Przez cały rok odbywa się tu wiele wydarzeń kulturalnych. 19 maja odbyła się Noc Muzeów, a w sezonie letnim Pałac organizować będzie koncerty muzyki poważnej w plenerze oraz popularne niegdyś w przedwojennej Warszawie „majówki” – czyli całodzienne pikniki na trawie. Hotel Pałac Mała Wieś to miejsce tętniące życiem. Zaplanowane na najbliższy czas wydarzenia skierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Wszystkie aktualności dostępne są na stronie internetowej Pałacu Mała Wieś www.palacmalawies.pl, a także na profilu https://www.facebook.com/palacmalawies/.
 
Hotel Pałac Mała Wieś to położona w sercu Mazowsza unikatowa klasycystyczna posiadłość z 1786 roku. Otoczona malowniczym ogrodem była niegdyś siedzibą szlacheckich i książęcych rodów Walickich, Zamoyskich, Lubomirskich i Morawskich. To jeden z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych zabytków w Polsce. Mimo burzliwych losów historii, do dzisiejszych czasów ocalał niemal w swym oryginalnym kształcie. Dwustuletni Pałac wraz z okalającym go 30 hektarowym zespołem parkowym to zarówno godny zwiedzania zabytek, ale też i nowoczesne prestiżowe centrum hotelowo-konferencyjne. 
Oferta noclegowa Hotelu Pałac Mała Wieś to 16 ekskluzywnych apartamentów w zabytkowych Oficynach, 21 designerskich pokoi w Spichlerzu oraz Apartament Książęcy, znajdujący się na piętrze
w Pałacu. W chwili obecnej łącznie baza noclegowa pozwala na akomodację ponad 100 osób. Planowana jeszcze w tym roku rozbudowa infrastruktury hotelowej poszerzy możliwości noclegowe do 54 pokoi. Efektownym dopełnieniem oferty biznesowej jest dwupoziomowa sala bankietowa w Nowej Oranżerii, która nawiązuje architektonicznie do XVIII-wiecznej Starej Pomarańczarni. Są to dwie bogato wykończone sale balowe, o łącznej powierzchni eventowej 850 m2. Ponadto hotel oferuje 11 sal konferencyjnych i saloników biznesowych z nowoczesnym wyposażeniem multimedialnym. 
 
 
info/foto: mat.prasowe

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: