Muzeum II Wojny Światowej: Polsko, ile Ty mnie kosztowałaś - premiera książki na otwarcie biblioteki

Już 10 stycznia(w środę) w Muzeum II Wojny Światowej odbędzie się uroczyste otwarcie Biblioteki Muzeum II Wojny Światowej.

Zgodnie z założeniami Muzeum otwierana biblioteka ma charakter publiczny, a ze względu na zakres tematyczny zbiorów jest biblioteką specjalną. Aktualnie na zbiory składa się ponad 20 tys. tomów książek, czasopism, dokumentów audiowizualnych i elektronicznych, map oraz zbiorów specjalnych w 20 językach.

Podczas inauguracji biblioteki odbędzie się promocja książki dr-a Artura Jędrzejewskiego "Polsko, ile Ty mnie kosztowałaś..." Wywiadowcza działalność oficera Armii Krajowej Stefana Ignaszaka „Nordyka”, Gdańsk 2017. Podczas spotkania autor opowie o życiowej drodze Stefana Ignaszaka – oficera WP, cichociemnego, żołnierza wywiadu AK, uczestnika Powstania Warszawskiego, represjonowanego przez władze powojennej Polski. Warto przyjść i posłuchać.   

10 stycznia 2018 (środa) 
godz. 17:00 (Biblioteka, poziom +2/ pokój 16)
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
pl. W. Bartoszewskiego 1

Kolejne spotkanie z doktorem Atrurem Jendrzejewskim promującym Jego książkę odbędzie się w Pruszczu Gdańskim w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej 25 stycznia. O tym spotkaniu jeszcze będziemy informować.  

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: