Pruszcz i okolice w zbiorach biblioteki

Coraz większe zainteresowanie historią małych ojczyzn przekłada się na kolejne ciekawe książki o historii poszczególnych regionów - także Pruszcza Gdańskiego i najbliższych okolic. Możemy z nich korzystać między innymi w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim oraz w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim.
 
Na stronie internetowej pruszczańskiem filii PBW http://pbw.gda.pl/wp-content/uploads/2017/06/Zestawienie-bibliograficznePruszcz-Gdański.pdf znajduje się zaktualizowane zestawienie bibliograficzne pt. „Pruszcz Gdański i powiat gdański : wybór literatury” Jest to spis książek i artykułów z czasopism wraz z sygnaturami bibliotecznymi, które można znaleźć w bibliotece pedagogicznej. Większość ze spisanych pozycji można wypożyczyć do domu, artykuły dostępne są na miejscu, można je ewentualnie skserować lub zeskanować.Prawdziwą perełką zbiorów biblioteki pedagogicznej jest egzemplarz książki Johannesa Muhla „Geschichte der Dὂrfer auf der Danziger Hὂche” – przewodnik turystyczny w języku niemieckim z 1938 roku. 
 
(Red.) fot. PBW filia Pruszcz Gdański 
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv.Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: