Wrak statku z Międzywodzia już na wystawie

W Muzeum Ziemi Kamieńskiej stanął wczoraj fragment żaglowca Z Międzywodzia, o którym zrobiło się głośno jesienią ubiegłego roku. Wystawa dotycząca wraku, będąca jednym z najważniejszych przedsięwzięć tej niewielkiej placówki w tym roku, hucznie otworzy się już w najbliższą sobotę.
 
O wraku z Międzywodzia pisaliśmy już niejednokrotnie. Przypomnijmy więc, że w październiku 2016 roku morze odsłoniło pozostałości kadłuba 27 metrowego statku. Wrak z Międzywodzia to najprawdopodobniej pozostałość niewielkiego  przybrzeżnego statku handlowego. Jego pokazanie się nie było zaskoczeniem. Morze już wcześniej pokazywało jego spore fragmenty. Było go też widać podczas lotów samolotem.
Wrak zabezpieczyło niewielkie, ale niezwykle prężne Muzeum Ziemi Kamieńskiej. Po pond pół roku prac zabezpieczających, w sobotę o godzinie 12, otwarta zostanie wystawa „Ocalony od zapomnienia – Historia wydobycia wraku XIX wiecznego żaglowca odkrytego u wybrzeży Bałtyku’”, na której będzie można tak wrak, jak i historię jego wydobycia.
 
Data wydarzenia: 
17-06-2017
Organizator: 
Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej, Zachodniopomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Szczecinie, Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej
Adres wydarzenia: 
Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej przy ulicy Adama Mickiewicza 34.
Red.bg (fot.) Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: