GDYNIA MORZEM PACHNĄCA - Obserwatorium zmian w latach 1884-2016

Wydawnictwo Porta Mare – Pomorska Oficyna Wydawniczo–Reklamowa i Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zapraszają na promocję albumu "GDYNIA MORZEM PACHNĄCA - Obserwatorium zmian w latach 1884-2016" autorstwa Haliny Wasielke-Cieślak i Jerzego Drzemczewskiego.

9 czerwca 2017 r.

godz. 17:00

Audytorium Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

ul. Zawiszy Czarnego 1B

wstęp wolny

Książka poświęcona jest historii Gdyni. Na 304 str. zaprezentowano blisko tysiąc zdjęć opatrzonych komentarzem, obrazujących najważniejsze wydarzenia, jakie miały miejsce w dziejach tej miejscowości, portu oraz największych działających tam przedsiębiorstw gospodarki morskiej.

Informacja o autorach

Jerzy Drzemczewski – wydawca, dziennikarz i autor kilkuset artykułów i kilkunastu książek z zakresu najnowszej historii polskiej żeglugi i turystyki. Był długoletnim pracownikiem PLO. Założyciel, współwłaściciel i redaktor naczelny wydawanego do dzisiaj branżowego dwutygodnika „Namiary na Morze i Handel” oraz redaktor naczelny i wydawca dwumiesięcznika „Czas Morza” . Właściciel wydawnictwa PORTA MARE – Pomorska Oficyna Wydawniczo-Reklamowa – specjalizującego się w wydawaniu albumów, przewodników turystycznych i książek marynistycznych.

 

Halina Wasielke-Cieślak – artystka fotografik, specjalizująca się w fotografii morskiej. W swojej bogatej kolekcji nagród, medali i wyróżnień ma m.in. najwyższe odznaczenia krajowe za twórczość w dziedzinie fotografii artystycznej. Przez 37 lat pracowała jako fotografik w gdyńskim porcie, dokumentując zachodzące zmiany w jego rozwoju oraz technice i technologii przeładunków. Jej zdjęcia można znaleźć praktycznie w każdym większym wydawnictwie dotyczącym Gdyni i działających w tym mieście przedsiębiorstw gospodarki morskiej. W 2003 r. ukazał się też jej autorski album „Gdynia pod żaglami”.

 

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: