Czarna Sztuka zawitała do Lęborka

W najbliższy piątek, 17 stycznia, Muzeum w Lęborku  serdecznie zaprasza  na otwarcie wystawy „Czarna Sztuka” - Typografia, Drukarstwo Piśmiennictwo.
 
Wystawa porusza tematykę typografii, drukarstwa i piśmiennictwa od powstania pisma aż do końca XX w. Pomysł zrodził się po tym jak do zbiorów Muzeum w Lęborku trafiła nietypowa książka pochodząca z XVII wieku, która stała się inspiracją do stworzenia wystawy. Ekspozycja wprowadzi nas w tematykę ukazującą dzieje książki, piśmiennictwa i przede wszystkim druku. Tak naprawdę dzisiaj „druk” można powiedzieć woła do nas z każdego miejsca dookoła. Szyldy, reklamy, nadruki… Człowiek tak naprawę zaczyna powoli gubić się w morzu działających na naszą podświadomość przekazów pisemnych… 
Wystawa została zorganizowana ze zbiorów: Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, opisywanego na Strefie Historii, Muzeum Drukarstwa i Piśmiennictwa w Grębocinie, Parafii Rzymskokatolickiej św. Jakuba Apostoła w Lęborku, osób prywatnych oraz ze zbiorów Muzeum w Lęborku.
Wernisaż odbędzie się 17 lutego 2017 roku o godzinie 18.00 w Galerii Strome Schody w Muzeum w Lęborku. Wstęp wolny.
(Red.) fot Muzeum Inżynierii Miejskiej Kraków

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: