97. urodziny Brunona Zwarry - gdańskiego Bówki

18 października Brunon Zwarra – znany pisarz, autor „Wspomnień gdańskiego bówki” – obchodzi 97. urodziny.

Przez ostatnie dwa lata gdańszczanki i gdańszczanie ceniący dorobek literacki Zwarry spotykali się na uroczystościach Jego urodzin w lokalu Stowarzyszenia WAGA na Biskupiej Górce. Organizatorzy oprócz przyjęcia urodzinowego przygotowywali specjalne prezenty dla Jubilata, którymi były: na 95-lecie film „Biskupia Górka Brunona Zwarry”(Uroczystość 95. Urodzin Brunona Zwarry), a na 96-lecie unikatowy kalendarz „Bohaterowie Biskupiej Górki” (Uroczystość 96. Urodzin Brunona Zwarry).
W tym roku takie spotkanie w siedzibie WAGI jest niemożliwe ze względu na trwający tam remont.

Zapraszamy więc na Wydarzenie na Facebooku:  97. Urodziny Brunona Zwarry, gdzie można złożyć Jubilatowi życzenia, porozmawiać o jego twórczości, albo zamieścić swój własny tekst literacki. Ciekawe wpisy zostaną nagrodzone kalendarzem na rok 2017 przygotowanym z okazji tych urodzin przez Radę Dzielnicy Śródmieście. Teksty można też przesłać na adres majlowy: stowarzyszenie.bg@gmail.com lub wrzucić do skrzynki pocztowej Stowarzyszenia WAGA, ul. Biskupia 4.

Brunon Zwarra mieszkał na Biskupiej Górce w latach 1919-1939, a więc całe dzieciństwo i młodość – najpierw przy ul. Biskupiej 2, a potem w oficynie kamienicy przy ul. Na Stoku 46. Oba budynki już nie istnieją. W pierwszym tomie swoich „Wspomnień gdańskiego bówki” pisarz opisuje niezwykle barwnie i plastycznie te lata swojego życia pozostawiając na zawsze obraz  Biskupiej Górki tamtego okresu.

Wszystkie książki Brunona Zwarry znajdują się w bibliotece Domu Sąsiedzkiego (ul. Biskupia 4), zachęcamy do ich wypożyczania.

źródło: biskupiagorka.pl 

fot. kadr YouTube

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: