Lekcja historii na cmentarzach bohaterów - podsumowanie Roku Cichociemnych

Już od 2011 roku Muzeum II Wojny Światowej tuż przed dniem Wszystkich Świętych organizuje wyjątkowe lekcje historii. Uczniowie wspólnie z kombatantami i historykami odwiedzają groby żołnierzy Armii Krajowej. Jest to okazja, by przybliżyć wojenne losy spoczywających na cmentarzach bohaterów, przeprowadzić drobne prace porządkowe, oddać należny szacunek zmarłym.

W tym roku pragniemy rozszerzyć formułę i przygotować lekcję historii opartą nie o jeden, lecz o trzy trójmiejskie cmentarze. Jednocześnie chcielibyśmy zwieńczyć i podsumować projekt „Cichociemni – poznaj legendę Polski Walczącej”. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, a szczególnie drużyny harcerskie do udziału w przedsięwzięciu. Planowany termin to 19 października (związany z kalendarzem zaproszonego kombatanta). Zainteresowanych nauczycieli bądź drużynowych prosimy o kontakt z pracownikiem Działu Edukacyjnego p. Mateuszem Jasikiem:  m.jasik@muzeum1939.pl  

Fot. Roman Jocher

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: