Knajpy, bary, spelunki. Jakie tajemnice skrywały dawne gdyńskie lokale?

Były już opowieści o gdyńskim browarnictwie, zapomnianych szlakach kolejowych czy zaginionych osadach, które kiedyś znajdowały się na terenach miasta lub jego okolic. Tym razem, podczas spotkania z nieznaną historią Gdyni, tematem przewodnim będą... dawne bary i lokale. Gospodarz spotkania, Michał „Goran" Miegoń, postara się ocalić je od zapomnienia.
 
W środę 17 sierpnia o godz. 17.00 w Laboratorium Innowacji Społecznych odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Gdynia Nieznana", organizowanego z okazji 90 urodzin miasta. Najnowszy wykład Michała „Gorana" Miegonia nosi tytuł „Bary niekoniecznie znane - alternatywny szlak gastronomiczny Gdyni". Będzie to świetna okazja, aby odkurzyć pamięć o dawnych, często kultowych, gdyńskich lokalach.
 
Niemalże w każdej dzielnicy Gdyni działały i nadal działają niewielkie bary i klimatyczne knajpki, które skrywają interesujące, nieznane powszechnie historie. Środowe spotkanie pozwoli jego uczestnikom poznać kilka z nich, np. dlaczego restauracja Wars mieściła się z dala od dworca? W którym gdyńskim pubie w trakcie II Wojny Światowej ukryto kadłub łodzi podwodnej? Czy jakie zwierzęta regularnie odwiedzały bar Leśne Echo?
 
Kiedy: Środa, 17 sierpnia, godz. 17.00-18.30
Gdzie: Laboratorium Innowacji Społecznych, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia
Adres: al. Zwycięstwa 96/98, budynek IVA - wejście od ul. Stryjskiej
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: