Muzeum Miasta Sopotu - boks i sezon w Waldoper

Im bliżej sezonu, tym więcej dzieje się w położonym tuż nad morzem Muzeum Miasta Sopotu. Od 2001 roku niezwykle urokliwa willa gdańskiego kupca i przedsiębiorcy Ernsta Augusta Claaszena, zaprojektowana według projektów sopockiego architekta Waltera Schulza, stanowi miejsce przyciągające co roku tysiące zwiedzających. Misją Muzeum jest gromadzenie i popularyzacja wiedzy na temat Sopotu poprzez budowanie żywej relacji z mieszkańcami oraz działalność naukowo-badawczą. Dopiero co ucichła wrzawa związana z niezwykle spektakularną wystawą na temat historii sopockiego Rugby, a już czeka nas zaproszenie na kolejną imprezę. Tym razem poświęconej tak niezwykłej dyscyplinie sportu, jaką jest boks. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę 29 maja o godz. 15.00. Weźmie w nim udział rodzina przedwojennego mistrza Polski Jana Biangi, byłego mistrza świata Dariusza  Michalczewskiego oraz autora książki „KS Gedania - klub gdańskich Polaków (1922-1953)”  dr. Janusza Trupindy.

Muzeum przedstawia także nowy eksponat tygodnia, podarowany przez Panią Halinę Anflink. Jest to książka adresowa Sopotu z czasów II wojny światowej, na odwrocie zamieszczono program imprez okolicznościowych w sezonie letnim 1941 roku, anonsujący między innymi: pokaz mody, regaty żeglarskie, turniej tenisowy, zawody jeździeckie, spektakle w Operze Leśnej oraz festyn dla dzieci. Sezon rozpoczynał się 3 maja a kończył 14 września.

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: