Mniejszości etniczne (narodowe) na terenie Żuław

Muzeum Zamkowe w Malborku serdecznie zaprasza w dniu 11 III 2016 r. do Ośrodka Konferencyjnego "Karwan" na ostatnią już konferencję organizowaną w ramach projektu "Prace konserwatorskie i roboty budowlane w zespole kościoła NMP w Muzeum Zamkowym w Malborku", współfinansowanego z Programu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014.

Tym razem tematem obrad nie będą realizowane prace konserwatorskie, a niezwykle ciekawa kwestia mniejszości narodowych na terenie Żuław. Konferencja podzielona została na dwie sesje, w każdej z nich przyjęte zostały ramy czasowe omawianej problematyki. Sesja pierwsza obejmuje okres do I rozbioru Polski, druga natomiast traktuje o ostatnich dwóch stuleciach. Rozpoczęcie konferencji zaplanowano na godzinę 10.00., w przerwie około godz. 12.30 w Przyziemiu Karwanu nastąpi otwarcie wystawy dotyczącej problematyki mniejszości narodowych na terenie Żuław, po której oprowadzał będzie Pan Ryszard Rząd - kurator wystawy. Sesja druga potrwa do godziny 14.30 i zostanie zakończona dyskusją

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: