Wspomóż WOŚP - licytuj udział w inscenizacji grunwaldzkiej

Wśród aukcji na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka wiele odnosi się do historii. Redaktor strefahistorii.pl i założyciel projektu wynajmijrycerza.pl , Piotr Celej, wraz z kolegami z drużyny wystawił... udział w Inscenizacji Grunwaldzkiej.

Dotychczas Oliwska Drużyna Najemna Inogici brała co roku udział w orkiestrze w zaprzyjaźnionym muzeum - Kuźni Wodnej w Oliwie. W 2016 roku koncepcja się nieco zmieniła - członkowie Inogitów postanowili... wystawić na aukcję udział w inscenizacji bitwy pod Grunwaldem. Najprawdopodoniej zwycięzca auckji wdzieje na siebie zbroję redaktora strefahistorii.pl Piotra Celeja. Jeśli będzie potężniejszych rozmiarów, to i na takie znajdziemy odpowiednią zbroję.
 
Zwycięzca aukcji będzie miał wstęp na pole bitwy, które jest niedostępne dla widzów oraz możliwość uczestnictwa spektakularnej i niepowtarzalnej inscenizacji. Szczęśliwiec przez cały dzień bitwy będzie mógł swobodnie poruszać się na terenie obozów rycerskich. Zapewniamy odpowiedni strój, ekwipunek do inscenizacji oraz posiłek w realiach średniowiecza (niespodzianka od białogłów). Jeśli zwyciężczynią zostanie dama, to i również dla niej znajdzie się odpowiedni strój i rolę. Link do aukcji - TUTAJ
 
Hasło przewodnie tegorocznego, 24. Finału brzmi „Mierzymy wysoko”, a pieniądze zebrane w ramach tej inicjatywy zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych, a także dla polskiej geriatrii, w tym przede wszystkim dla zakładów opiekuńczo-leczniczych. Auckję "grunwaldzką" na WOŚP organizują też członkowie Drużyny Rycerskiej Komturii Ostródzkiej.
 
pc
Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 
 
 

 

Tagi: