Na Trzech Króli - turniej łuczniczy

W środę 6 grudnia w Celbowie koło Pucka odbędzie się turniej łucznictwa tradycyjnego. Udział wezmą najlepsi na północy Polski zawodnicy.

Organizatorami są Łucznicy Ziemi Puckiej i restauracja Nordowi Mol, przy ulicy Celbowo 27A, gdzie odbedzie się turniej. Formuła turnieju 6 grudnia nazwana jest „król królów”. Polega to na tym, że każda konkurencja będzie miała swojego zwycięzcę (króla), w przypadku remisu w którejś konkurencji wyłonimy króla dodatkową strzałą. Może więc w trakcie turnieju pojawić się nawet 7 królów (tyle jest konkurencji). Królem królów zaś zostanie ten, który będzie miał najwięcej zwycięstw w konkurencjach. Czy jednak temperatura nie przeszkodzi zawodnikom?

- Łucznictwo tradycyjne to sport, który staramy się uprawiać niezależnie od pogody. Dawne bitwy i potycznki były toczone w końcu przez cały rok - mówi Łukasz Baran, utytułowany łucznik z Oliwskiej Drużyny Najemnej Inogici. 

Zawsze zawodnicy, jak i kibice schronić się będą mogli... w restaruacji. 

Program turnieju: 

1. Strzelanie proste 22 m – 6 strzał , tarcza fita 80’ punktacja 1 – 5. 
 
2. Wybór koloru: zalicza się trafienie w wybrany kolor, 18 m - 6 strzał ; za strzałę umieszczoną w wybranym kolorze otrzymamy 4 punkty. 
 
3. Ćwiartki pionowe 20 m 6 strzał punktacja w ćwiartkach 1 – 5. 
 
4. Ćwiartki poziome 20 m 6 strzał punktacja w ćwiartkach 1 – 5. 
 
5. Wybór odległości : z 16 m 4 strzały ; z 19 m 5 strzał ; z 22 m 6 strzał ; z 25 m 7 strzał ; z 28 m 8 strzał. 
 
6. Odwrotna punktacja 20 m 6 strzał punktacja 1 – 5 - odwrotna. 
 
7. Królewskie cofanie: po jednej strzale z każdego z dystansów, począwszy od 15 metrów, odchodząc od tarczy co 5 metrów (możliwość jednej poprawki na każdej odległości). 
 
Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 
 

 

Tagi: