Piknik rodzinny i weekend seniora w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu zaprasza w najbliższą sobotę, 26 września, w godzinach 9.00 – 16.00, na piknik rodzinny z okazji Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki.

Imprezę przygotowano wspólnie ze Starostwem Powiatowym, Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Departamentem Promocji i Kultury oraz PTTK w Elblągu. Na uczestników czekać będą spotkania z podróżnikami, konkursy, zabawy, warsztaty oraz pokazy wczesnośredniowiecznych rzemiosł. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny. Co konkretnie wydarzy się podczas pikniku? W Strefie rozrywki na dziedzińcu muzealnym będzie można wypróbować dawne gry i zabawy, skorzystać z udostępnionych gier plenerowych i wziąć udział w malowaniu muralu „Wspomnienie z wakacyjnej podróży”. Pojawią się też liczne atrakcje dla najmłodszych: wielkie bańki mydlane, skręcanie balonów i malowanie twarzy. W fotobudce będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z akcentem historycznym (dziedziniec godz. 12.00 – 16.00).

Chata wikińska ożyje dzięki rekonstruktorom historycznym, którzy przeniosą nas w przeszłość o tysiąc lat. Rekonstruktorzy zaprezentują wczesnośredniowieczne rzemiosła oraz nauczą wykonywania przedmiotów z gliny (dziedziniec – chata z Truso, godz. 9.00 – 16.00). Podczas imprezy zostanie otwarty Pokój Podróżnika - kącik wiedzy kulturowej dla dzieci i turystów (Budynek Wschodni Podzamcza – godz. 11.00). Będzie można także wziąć udział w spotkaniach z podróżnikami, którzy opowiedzą o swoich sposobach na zwiedzanie świata. Jarosław Jaroszuk przybliży szczegóły motocyklowej wyprawy na odległą Północ. Relację z rejsu Żeńskiej Załogi Orła Jumne po Bałtyku przedstawi Teresa Tomczak. O samotnej wędrówce Szlakiem św. Jakuba do Camino de Satiago opowie Tamara Frączkowska, a

Katarzyna Pietruszyńska podsumuje rowerową podróż po Azji. Przez cały czas trwania pikniku będzie można zwiedzać muzealne ekspozycje. Co pół godziny odbywać się będą projekcje filmu holograficznego, a wejściówki na film będzie można wygrać w konkursach (Budynek Wschodni Podzamcza, Budynek Gimnazjum, godz. 9.00 – 16.00). Na uczestników imprezy czekać będą także kiełbaski z grilla (dziedziniec Domu Rektora, godz. 12.00 – 15.00).

W weekend 26 – 27 września szczególnie mile widziani w Muzeum będą seniorzy. W ramach kampanii „60+Kultura”, organizowanej pod hasłem „Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą", wstęp do Muzeum będzie bezpłatny dla osób powyżej 60. roku życia.

Tagi: