Mała Szkoła Dawnej Sztuki: lekcja pierwsza

Fundacja Silva Rerum oraz Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zapraszają na cykl przyjaznych dzieciom lekcji historii sztuk: malarstwa, rzeźby, muzyki i tańca. 

Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób myślano o sztuce w dawnych czasach, w epoce renesansu czy baroku oraz jak z przyjemnością i zrozumieniem oglądać dawne obrazy. Będzie można również usłyszeć kto komponował i wykonywał muzykę w tych czasach. Zajęcia będą prowadzić eksperci, historycy sztuki i artyści specjalizujący się w odtwarzaniu sztuk dawnych wieków. Każde ze spotkań Małej Szkoły Dawnej Sztuki poświęcone będzie jednemu dziełu, znajdującemu się w kolekcji Muzeum Historycznego Miasta Gdańska – będzie to także zatem doskonała okazja do zapoznania się ze zbiorami znajdującymi się w Gdańsku. 

Lekcja pierwsza dotyczyć będzie jednego z najcenniejszych eksponatów Muzeum Historycznego: rzeźby "Św. Jerzy walczący ze smokiem" Hansa Brandta. Ten wyjątkowy święty i patron rycerzy doczekał się własnej legendy, według której pomógł mieszkańcom miasta Silene zwalczyć smoka strzegącego dostępu do źródła wody.Opowiadać będzie Karolina Wąsowska  z Działu Edukacji, Promocji i Public Relations MHMG. Tańce z czasów rycerzy i smoków zaprezentują: Alicja Petrus i Dariusz Brojek, tancerze Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Na instrumentach historycznych zagrają: Maja Miro-Wiśniewska (traverso), Danuta Zawada (skrzypce), Małgorzata Skotnicka (klawesyn) z Silva Rerum arte. Spotkanie będzie połączone z wyjątkową lekcją tańca historycznego dla wszystkich uczestników.

Lekcje Małej Szkoły Dawnej Sztuki odbywać się będą w Ratuszu Głownego Miasta i są bezpłatne. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, należy odebrać wejściówkę w kasie Muzeum, w Ratuszu od poniedziałku poprzedzającego daną lekcję. Możliwa jest także rezerwacja wejściówek: Rezerwacje

Mała Szkoła Dawnej Sztuki

5 września (sobota), godz. 13:00

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Ratusz Głównego Miasta

Ul. Długa 46

Tagi: