Pod olbrzymim koniem trojańskim powalczą rycerze i Rzymianie

Już w najbliższą niedzielę w Oskowie pod Lęborkiem odbędzie się turniej rycerski.

W Oskowie stoi rekordowy  koń trojański. Stanął w osadzie dwa lata temu i trafił już do Księgi rekordów Guinnessa. Koń ma 15 m wysokości, dodatkowo stoi na kilkumetrowym nasypie. Długość konia od głowy do ogona wynosi 16 m. Figura służy jako platforma widokowa - z boku znajdują się schody, którymi można dostać się na szczyt. Już w najbliższą niedzielę koń i istniejący wokół obóz rzymski czekać będą nie lada atrakcje - turniej rycerski. 

- Spędzić będzie można niezapomniane chwile w otoczeniu rekonstruktorów odtwarzających średniowiecze i  czasy Imperium Rzymskiego - opowiada Stanisław Kula, współorganizator turnieju - będzie turniej walk rycerskich w którym wezma udział m.in. członkowie kadry Polski w walkach rycerskich i inni wojownicy z czołowych drużyn w Polsce. Z kolei najlepsi łucznicy bedę konkurowac w turnieju łuczniczym. Rekonstuktorzy Rzymian pokaża też musztrę jaka w dawnych czasach musieli wykazywac się podczas bitew i przemarszów. 

Imprezę za niezwykły klimat cenią sobie nie tylko turyści, ale i sami rekonstruktorzy.

- Oskowo jest niezwykłym turniejem na mapie Polski. Rodzinna wręcz atmosfera zmagań udziela się nawet turystom, dzięki czemu wspólnie przenosimy się w czasie - mówi Piotr Celej z Oliwskiej Drużyny Najemnej Inogici.

Tagi: