Grudziądzka pamiątka po Mafii przy drodze nr 91

Niedokończona agencja towarzyska? Siedziba lokalnego Mafioso, czy wyciągnięty z brazylijskiego serialu chory sen o egzotycznej rezydencji, zrealizowany przez rozrzutnego biznesmena? Tajemniczy obiekt mieści się przy drodze krajowej nr 91, niedaleko Grudziądza.

Choć trudno w to uwierzyć, patrząc na kolumnadę wieżyczki i kapliczkilatach 90 tych XX wieku działała tam blacharnia i lakiernia. Internauci przypominają na forach internetowych historię mającej tu miejsce strzelaniny. W nowym wieku budynek zamknięto i wystawiono na sprzedaż za kilka milionów złotych. Chętnych nie było a w międzyczasie złomiarze ukradli bramę, zdewastowali luksusowe wyposażenie głównego budynku i skuli podłogę w poszukiwaniu miedzi z ogrzewania podłogowego. Zniszczyli nawet święte figurki. Dziś obiekt przedstawia przejmujący widok, będący swego rodzaju żałosnym requiem dla polskich lat 90 - tych. Szkoda że nikt nie wpadł na pomysł, żeby zrobić tu muzeum lat 90 - tych. Chłopaki nie Płaczą, Reich, Psy.... Świetna lokalizacja i idealny plener na film.

(Red.) fot. Bartosz Gondek

#Grudziądz, #DK91, #Północna.tv, #Strefahistorii.pl, #Agencja, #Chłopaki nie płaczą #urbex, #urban exploration, #mafia

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.