Polska w polityce zagranicznej Litwy w latach 1938-1939. Studium z historii dyplomacji

Nakładem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ukazała się publikacja „Polska w polityce zagranicznej Litwy w latach 1938-1939. Studium z historii dyplomacji” Audriusa A. Žulysa. 
 
Monografia stosunków polsko-litewskich w przededniu II wojny światowej porusza ich najbardziej kontrowersyjne i złożone problemy. Autor wybrał za cel swego opracowania okres między marcem 1938 r. a wybuchem wojny (wrzesień–październik 1939 r.), ale przedstawia również genezę i dynamikę dziejów polsko-litewskich w okresie międzywojennym od momentu odrodzenia obydwu państw aż do polskiego ultimatum z 17 marca 1938 r. Publikacja adresowana jest do odbiorców interesujących się historią polityki międzynarodowej, dziejami dyplomacji i stosunkami polsko-litewskimi. Po raz pierwszy czytelnik polski otrzymuje książkę o tak solidnych podstawach źródłowych, opartych nie tylko na polskich, ale przede wszystkim na litewskich dokumentach archiwalnych.  
 
Audrius A. Žulys (ur. 1968 r. w Kownie) - litewski historyk, doktor nauk humanistycznych, dyplomata, współautor monografii zespołowej Historia przedstawicielstwa dyplomatycznego Litwy w Polsce (2009), autor artykułów na tematy historyczne oraz politologiczne. 
 
Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 
 

 

Tagi: