Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zostało laureatem najważniejszego wyróżnienia polskiego muzealnictwa – nagrody w 46. Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2025. Prestiżową statuetkę w kategorii „Projekty naukowo-badawcze” przyznano za inicjatywę „M.s.