„Musimy jak najszybciej odnaleźć tego złotego Indianina!” – jak miał stwierdzić Sebastian de Belalcázar, od roku 1534 r. gubernator jednej z prowincji podbijanego wówczas władztwa Inków. Impulsywna reakcja hiszpańskiego konkwistadora nie była przypadkowa.