Elfy z Faktorii handlowej w Pruszczu Gdańskim uprzejmie donoszą, że w okresie międzyświątecznym godziny pracy instytucji nie zmieniają się. Nadal działa od 10 do 17. To świetne miejsce na popołudniowy spacer dla zdrowia.
21 września 1933 roku niejaki St(anisław) Robalewski, reklamujący się jako mistrz prowadzący salon fryzjerski damski i męski w Pruszczu przy Am Markt 6, wysłał kartkę do gdańskiej gazowni z pytaniem o możliwość dostawy gazu.
Coś drgnęło – chciałoby się powiedzieć, na zapomnianej przedwojennej stacji benzynowej, znajdującej się w centrum Pruszcza Gdańskiego. Po półtora tygodnia pisania na łamach www.polnocna.tv i www.strefahistorii.pl, przychylności wielu osób i pomocy innych życzliwych mediów, dziś na stacji nareszcie coś się zaczęło dziać.
Na dawnym rynku, w samym centrum Pruszcza Gdańskiego, od 80 lat stoi niewielka, przedwojenna stacja benzynowa. Należący do prywatnego właściciela, modernistyczny budyneczek popada w ruinę, mimo że jest unikatowym obiektem o charakterze zabytkowym.
Jak co roku, i tym razem, w przeddzień „Święta Niepodległości”, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gd. odbyła się szkolna uroczystość upamiętniająca odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 r.
W centrum Pruszcza Gdańskiego, w najbliższej okolicy urzędu miasta, zachowały się dwa bardzo ciekawe relikty oświetlenia, pochodzące jeszcze sprzed I Wojny Światowej. Są nimi mocowania lamp – naftowych i gazowych..
Pasażerowie korzystający z usług PKP Pruszcz Gdański mijają tablicę upamiętniającą polskich kolejarzy z czasów Wolnego Miasta Gdańsk. Jednym z nich był Paweł Budzisz, który urodził się 11 stycznia 1899 roku w Gdańsku. Od roku 1923 zatrudniony jako pracownik PKP na różnych stanowiskach i w wielu miejscowościach.
Na Faktorii Handlowej oficjalnie rozpoczął się sezon na gry planszowe. W każdą niedzielę października od godziny 10 do 14 można przyjść, pograć, pobawić się. Pierwsze spotkanie już się odbyło.