Niezwykłe samochody w Toruniu

Bardzo rzadkie motocykle i niezwykłej urody hala wystawowa z 20 – lecia międzywojennego. Jeszcze tylko dziś możemy odwiedzić 3 Oldtimer Meeting Toruń. Największą klasyczną wystawę techniki w północnej Polsce. 

Największym eksponatem jest czołg Renault FT Błękitnej Armii. Nie zabrakło też Fiata 508, unikatowego Harley Davidsona z 1919 roku, wystawionego w otoczeniu całego warsztatu. Jest też kultowy Sokół 500. Jeden z dwóch zachowanych na świecie. Piękne samochody, w tym kolekcja przedwojennych Citroenów. Patryk Mikiciuk i Lech Jamiński prezentują tak zwaną Formułę MTX, na której Polacy zdobyli w 1983 roku wicemistrzostwo Krajów Demokracji Ludowej. To nie do wiary, ale samochód zachował się do dziś. Jest też bardzo mocno rozwinięta strefa starych BMW – motocykle „osiołki” od R2, do R 35, a także piękna wystawa przedwojennych polskich radioodbiorników. To oczywiście nie wszystko. Resztę, jeszcze dziś, warto zobaczyć na własne oczy. 

(Red.) fot. Bartosz Gondek

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.