Zapętleni w czasie na gdańskim Weekendzie z Archeologią

Dwa intensywne dni mają za sobą archeolodzy, muzealnicy i rekonstruktorzy, biorący udział w tegorocznym Weekendzie z Archeologią, organizowanym przez gdańskie Muzeum Archeologiczne. Plac przy Rycerskiej licznie wypełnili miłośnicy tego co odeszło bezpowrotnie i bardzo dawno

- To co nas najbardziej cieszy, to fakt że naszymi gośćmi są głównie najmłodsi miłośnicy historii i archeologii - mówi koordynator projektu, dr Aleksandra Pudło. - Miło patrzeć na ich zaanagażowanie.

Tegoroczny Weekend z Archeologią - Zapętleni w czasie, odbywał się pod hasłem "Pomorze na trasie szlaków migracyjnych i handlowych" a wśród patronów imprezy była także pruszczańska Faktoria, oraz Muzeum Gdańska.

(Red.) fot. Bartosz Gondek

#Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, #Faktoria Pruszcz #ul.Rycerska #Pomorze na trasie szlaków migracyjnych i handlowych, #weekend z archeologią #zapętleni w czasie #www.strefahistorii.pl #www.polnocna.tv

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.