Regaty Smoczych Łodzi: Narodowe Muzeum Morskie ósmy raz z pucharem, Muzeum Archeologiczne na drugim miejscu

Zrobili to! Narodowe Muzeum Morskie po raz ósmy zdobyło puchar w XI regatach Smoczych Łodzi Instytucji Kultury. Na drugim stopniu podium - przegrywając o pół smoczego ogona - uplasowało się Muzeum Archeologiczne (zatem dogrzebali się! :)). Miejsce trzecie wywiosłowali reprezentanci Akwarium Gdyńskiego. Przemiłym zaskoczeniem okazali się debiutanci z Muzeum Zamkowego w Malborku i całkowicie uczciwie i zasłużenie (czyli nie po krzyżacku i niechytrze) wywiosłowali czwarte miejsce. Ogromna szkoda, że ekipa z Malborka nie wystąpiła w tradycyjnych strojach organizacyjnych - słynnych białych płaszczach z czarnymi krzyżami - ale może za rok ;) Na piątym miejscu znalazło się Hevelianum - czyli eksperymenty z wodą popłacają.

Pokątnie powiadali, że płyną po ostatnie miejsce - bo jak odwrócić tabelę, to wszystko jest jak trzeba. Ale sztuka nie wyszła, Archanioł Michał nie przybył z odsieczą(pewnie utknął w korkach - wszak piątek), sądu ostatecznego nie było, a Muzeum Narodowe ostatecznie zawody ukończyło na szóstym miejscu - ku własnemu zdumieniu. Miejsce siódme zajęło Muzeum Gdańska i ci też coś wspominali o odwracaniu tabeli i drugim miejcu. Ósme miejsce przypadło Instytutowi Kultury Miejskiej - czarnemu koniowi zawodów  fakt - koszulki mieli czarne. Wszystkim, ale to wszystkim, wiosłującm należą się ogromne gratulacje. 

Nie miejsca się jednak tu liczą. Ważna jest dobra zabawa i integracja środowiska okraszona dobrym humorem. Regatom towarzyszł koncert  Męskiego Chóru Szantowego „Zawisza Czarny” oraz folkowego zespołu: „Dominic John Sebastian” oraz fantastyczna pogoda, słońce i brak wiatru, co znacznie ułatwiało robotę wiosłującym. Najszybciej dystans 300 metrów pokonała ekipa z Narodowego Muzeum Morskiego w eliminacjach. Osiągnęli czas 1:00:46.  

Był pot, krew i łzy. Były szanty. Były smoki. Był Gdańsk. Czyli wszystko na swoim miejscu. 

(red.) Karolina Łucja Białke

foto/Adam Białke

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.