Zobacz bajkowe auta w Mercedes Benz Museum

Od ciężkich silników stacjonarnych i trzykołowca Berthy Benz, do samochodów na ogniwa paliwowe i baterie słoneczne. Dziewięć pięter, ponad 1500 eksponatów a wśród nich 160 pojazdów i 16,500 m² ekspozycji. Zobacz jak wygląda futurystyczne Mercedes Benz Museum w Stuttgarcie.
 
Muzeum, zaprojektowane przez Bena van Berkela, oddano do użytku w maju 2006 roku. Razem z wielkim salonem samochodowym, w którym można też kupić wyremontowane w markowych zakładach, klasyki, fabryką i winnicą, oraz stadionem tworzą Mercedes Benz Welt.
 
W grudniu 1883 roku Benz założył w Mannheim firmę Benz & Co., natomiast w listopadzie 1890 roku powstała w Cannstatt firma Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG) należąca do Gottlieba Daimlera. Tutaj zaczyna się historia firmy, zaklęta w Mercedes Benz Museum w dwa przejrzyste programy zwiedzania. Wśród samochodów przy Mercedesstrasse 100 nie mogło zabraknąć takich sław jak słynne Mercedesy SS, SSK i SSKL, samochodów księżniej Diany, polityków i papieży. Są też silniki lotnicze, ogniwa wodorowe, pojazdy specjalne czy rozwój pojazdów elektrycznych. Wszyhstko to mieliśmy okazję zobaczyć to miejsce w ramach wyprawy, jaką zorganizowała na 20 lecie swojego istnienia firma BMG Goworowskim największy pomorski dealer Mercedesa.
 
(Red.) fot. Bartosz Gondek

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.