La dolce Vita w Sopocie

7 maja 2017 odbyła się  wystawa La Dolce Vita- pokaz aut i skuterów włoskich i Dzień Włoski w Sopocie.

Wystawa, której organizatorem było stowarzyszenie  „Classic Moto Story”, poświęcona była głównie motoryzacji włoskiej , ale nie zabrakło dodatkowych atrakcji . Słoneczna Italia kojarzy się z dobrym jedzeniem ,pięknymi autami i wesołą atmosferą. Na zwiedzających czekały liczne konkursy z nagrodami : konkurs wiedzy o marce Alfa Romeo ( zwycięzca otrzyma wybrany model Alfy Romeo na weekend),konkurs wiedzy o motoryzacji włoskiej, o Włoszech, konkurs kulinarny. Nowością była czytelnia, gdzie zwiedzający mogli usiąść przy pysznej włoskiej kawie i poczytać książki o Włoszech – o kulturze, historii, kulinariach i motoryzacji, oraz nauka języka włoskiego -prowadzona przez lektorkę- na bazie piosenki Felicita można było poznać gramatykę włoską ,pośpiewać i przede wszystkim świetnie się bawić . Cały czas grała popularna muzyka włoska.  Dla zwiedzających  przewidziany był poczęstunek specjałów włoskich oraz kawy. Była też wystawa fotografii – Włochy okiem Włocha- pisarza i fotografa Michele Ponte, który mieszka obecnie w Polsce.

Wracając do motoryzacji To oczywiście był przekrój zarówno czasowy jak i markowy. Nie zabrakło silnej reprezentacji Alf : Stevio, Mito, 4C ,Giulia, Giulietta, Spidery. Fiaty nie były dłużne: Fiaty 500, Fiaty 600, oryginalny Fiat Ritmo, przepiękny Fiat 125p i 126p na licencjach włoskich, Lancie. Obowiązkowo Lamborghini i Maserati.

La Dolce Vita to synonim słodkiego, wesołego  życia, a bez kultowych Vesp  nie byłoby całości wystawy. Zabytkowe nowe Vespy odwiedziły wystawę i cieszyły oko każdego przechodnia. Najstarszym autem pokazu był przepiękny Fiat 500 Topolino z1938r.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.