Inogici w pruszczańskiej Faktorii - 17 rocznica istnienia

W minioną sobotę rycerze i wojownicy z Oliwy obchodzi kolejną rocznicę swojej drużyny. Z tej okazji przybyli do pruszczańskiej Faktorii i zaprezentowali swoje umiejętności.

Oliwska Drużyna Najemna Inogici to grupa rekonstrukcji historycznej zajmująca się rekonstrukcją średniowiecza z głównym naciskiem na rzemiosło wojenne. Założona została w 1999 roku, chociaż niektórzy członkowie działali wcześniej w ruchu rycerskim. Drużyna jest więc jednym z pionierskich tego typu projektów na Pomorzu. 

Obecnie w ramach drużyny są dwa nurty: pierwszy to rekonstrukcja okresu wczesnego średniowiecza- czasów Wikingów i Słowian czyli IX-XI wieku, druga zajmuje się okresem pierwszej połowy XV wieku, ze szczególnym uwzględnieniem inscenizacji grunwaldzkiej. Członkowie drużyny wzięli udział w ponad 200 turniejach w całej Europie i Chinach a nawet…występowali w półfinale programu Mam Talent i w Familiadzie. Członkowie drużyny na swym koncie mają medale w mistrzostwach Polski i świata w walkach i łucznictwie.

To właśnie uczestnicy rycerskich mistrzostw świata oraz programu Mam Talent zaprezentowali swoje umiejętności bojowe. Trzykrotnie stawali do ringu by wyłonić najdzielniejszego wojaka. Chętnie odpowiadali też na pytania oraz dawali do przymierzenia elementy zbroi. Na torze łuczniczym z kolei można było podglądać zawody w strzelaniu. 

Najbliższa okazja by zobaczyć oliwskich łuczników i dołączyć do nich to XVIII Runda Turnieju Korespondencyjnego, która odbędzie o godzinie 11, na polanie w Lasach Oliwskich powyżej Dworu III przy ul. Polanki

/fot. Jacek Pająk

 

Zobacz też film z wydarzenia: http://strefahistorii.pl/video/3284-inogici-w-pruszczanskiej-faktorii-17-rocznica-istnienia

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.