Muzeum II Wojny Światowej - zobacz jak ten budynek zmienia Gdańsk

Trwa budowa Muzeum II Wojny Światowej. Planowane jest wstępne otwarcie 1 września 2016 roku. Obecnie trwają prace wykończeniowe i przygotowywanie budynku pod ulokowanie wystawy stałej.

Na wystawę stałą przeznaczono około 5 tys. m2, co uczyni ją jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. W nowoczesny sposób ma ona prezentować II wojnę światową zarówno z perspektywy ówczesnej wielkiej polityki, jak i przede wszystkim — przeżyć zwykłych ludzi. Ekspozycja ma przedstawiać polskie doświadczenie wojny, wpisane w szerszy kontekst europejski i światowy. Została ona zaprojektowana przez belgijską pracownię Tempora, a jej część multimedialną przygotowuje krakowska firma Nolabel. Przetarg na wykonanie wystawy wygrała firma Qumak S. A. Poza wystawą stałą w Muzeum znajdzie się także tysiąc metrów powierzchni na wystawy czasowe. Oprócz funkcji wystawienniczych Muzeum będzie pełnić rolę ośrodka edukacji, kultury i nauki.

/fot. Roman Jocher

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.