Litewskie zdjęcia do filmu o Zakonie Krzyżackim

Trwają prace nad filmem "Habit i Zbroja". Pozdjęciach w Malborku przyszła kolej na Litwę.

Będzie to historyczny film dokumentalny, opowiadający historię zakonu krzyżackiego od momentu jego powstania w czasie wypraw krzyżowych do Ziemi Świętej, aż do momentu jego upadku i sekularyzacji w XVI wieku. Relacje między Polską a zakonem krzyżackim są pokazane jako strategiczna gra między siłami geopolitycznymi stoczona, aby uzyskać wolność. Plan zdjęciowy w Malborku potrwa do 28 października br.

Nowoczesną formę filmu zapewniają animacje oraz sceny inscenizowane.Film otrzymał dofinansowanie na produkcję z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Narodowego Instytutu Audiowizualnego oraz Litewskiego Centrum Filmowego. Jego reżyserem jest Paweł Pitera („Na kłopoty… Bednarski”, „Tajemnice Watykanu”, ‘Świadectwo”), producentem wiodącym jest Dorota Roszkowska (Arkana Sp. z o. o.). Oprócz Muzeum Zamkowego w Malborku koproducentami filmu są: Państwowy Instytut Sztuki Filmowej, Narodowy Instytut Audiowizualny, Artbox – litewski koproducent, Studio postprodukcyjne FDR, Litewskie Centrum Filmowe, MX35, FilmFactory, Ventana.

więcej o filmie: http://www.strefahistorii.pl/article/1568-habit-i-zbroja-miedzynarodowy-film-o-zakonie-krzyzackim

Chcesz być na bierząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas naTwitterze oraz wyślij nam maila.