"Śmierć w Oliwie" wśród najlepszych książek na lato

Osadzony w czasach Wolnego Miasta Gdańska kryminał „Śmierć w Oliwie” został nominowany w plebistycie "Książka na lato".

Portal graniced.pl szuka najlepszej lektury na ciepłe dni. Wśród nominowanych znajduje się gównież "Śmierć w Oliwie". Głosować na gdański kryminał spod pióra Charlsa Berga można TUTAJ.

Akcja "Śmierci w Oliwie" rozgrywa się w Wolnym Mieście Gdańsku tuż przed wybuchem wojny. Bohater opowiadania Gregor Steppe jest prywatnym detektywem. Dostaje zlecenie odnalezienia mordercy znanej w mieście piosenkarki Ingi „Frey” Freiden. Do zlecania wynajmuje go Gerhard Ziehn, będący komisarzem policji kryminalnej i kochankiem Ingi. Sam Gregor również rozpoczyna niebezpieczny romans z Eleną, piosenkarką z „Rosentala”, która zgrabnie zajęła wolne miejsce po Indze. Bohater odwiedza gdańskie knajpki, spotyka się z Eleną, podróżuje gdańskimi tramwajami. Rozwiązanie zagadki, zdawałoby się oczywiste, wciąż jednak umyka przed detektywem. W książce został sportretowany Gdańsk z początku 1939 roku, kiedy nad miastem wisi ciężka atmosfera wojny. W powieści zostały użyte oryginalne, niemieckie nazwy, które sprawiają, że Gdańsk staje się jednocześnie miastem znanym i obcym. Nazwy topograficzne użyte w książce są opatrzone przypisami, w których są zamieszczone ich współczesne odpowiedniki.

UWAGA KONKURS!

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy egzemplarz drukowanej wersji powieści. Co trzeba zrobić by wygrać? Polub fanpage Charlsa Berga oraz polnocna.tv na facebooku oraz odpowiedz na dwa pytania:

1)Do jakiego obiektu znajdującego się w Oliwie nawiązuje pseudonim literacki autora - „Charles Berg”?

2)Kto był pierwszym Wysokim Komisarzem Ligii Narodów w Wolnym Mieście Gdańsku?

Na odpowiedzi czekamy do 23 maja pod adresem: kontakt@strefahistorii.pl

 

Jak zapowiada sam autor to nie koniec przygód Gregora Steppe. Już teraz można czytać jego opowiadanie "Pocztówka" na strefiehistorii.pl, zaś niedługo rozpoczną się prace nad kontynuacją cyklu. O szczegółach będziemy informować na naszej stronie.

 

 

Tagi: