Gdański Rajd 40+ ponownie startuje na Noc Muzeów

Niezwykła przygoda z obrazami wybitnych gdańskich mistrzów, ale także - Gdański Rajd 40+, który startuje w Noc Muzeów spod Domu Wiedemanna. To już druga edycja imprezy, której uczestnicy w swoich zabytkowych samochodach zwiedzą ciekawe historycznie miejsca, wtapiając się w cenny krajobraz kulturowy.

Załogi wystartują spod Domu Wiedemanna w Pruszczu Gdańskim. Przed startem będzie można zwiedzić bardzo ciekawą wystawę malarstwa gdańskiego ze zbiorów Andrzeja Walasa, Muzeum Gdańska i Sopockiego Domu Aukcyjnego. Dodatkowo – na piętrze będzie można zobaczyć wystawę niesamowitych zdjęć Marka i Jadwigi Czarneckich. Po starcie zabytkowe auta ruszą do pszczółek, gdzie zwiedzą Muzeum Miodu i bardzo ciekawy, historyczny dworzec. Z Pszczółek przejadą do Skarszew, gdzie zobaczą miasto i zamek. Potem piękną drogą ruszą do Muzeum Kaszubskiego im Franciszka Tredera w Kartuzach, gdzie będzie na nich czekał posiłek, oraz moc atrakcji, w postaci otwarcia nowej wystawy czasowej, pokazów grupy rekonstrukcyjnej, pojawi się też Szwadron Kaszuby z Kolana. Będzie też dużo muzyki, animatorzy trunki, nalewki i wiele zabawy) Dodatkowo – teatr w plenerze. W rajdzie mogą uczestniczyć samochody wyprodukowane w roku 1984 lub starsze, a także modele samochodów wyprodukowane w PRL, których produkcja zaczęła się nie później niż w 1984 roku. W rajdzie mogą również uczestniczyć następujące modele samochodów niezależnie od roku produkcji: Volkswagen Garbus - z silnikiem chłodzonym powietrzem, Mini z silnikiem o pojemności silnika do 1.3l, Citroen 2CV.

Organizator ma prawo dopuścić do rajdu w drodze wyjątku samochód o wysokiej wartości historycznej nie spełniający powyższych kryteriów ( W tym przypadku obowiązują wcześniejsze zgłoszenia i selekcja).

Partnerzy: Noc Muzeów Dawny Pruszcz Dom Wiedemanna - Krótka 6 Gminna Biblioteka Publiczna w Pszczółkach Skarszewy Muzeum Kaszubskie Kartuzy polnocna.tv

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: