Boznańska w Gdańsku to pierwsza taka okazja

Na wystawie czasowej w Ratuszu Głównego Miasta, przy ul. Długiej 46/47, można oglądać obrazy z różnych okresów twórczości Olgi Boznańskiej. Wystawę otwarto w niedzielę, 3 grudnia 2023. Będzie dostępna do 16 maja 2024 roku, od środy do niedzieli, w godz. 10-16 (w czwartki dwie godziny dłużej). 

Co można zobaczyć na wystawie w Ratuszu Głównego Miasta?
Wystawa czasowa obejmie trzy sale wystaw czasowych Ratusza Głównego Miasta i zaprezentuje obrazy w ujęciu chronologicznym. Uzupełnią ją pamiątki po Oldze Boznańskiej związane z jej pracownią malarską – palety, pędzle czy wciąż nadające się do pracy i niezaschnięte jej farby w tubkach.

Luty z Boznańską
Począwszy od 2024 roku do Muzeum Gdańska zawitają miesiące tematyczne poświęcone wystawom czasowym. 

Spotkania, prelekcje, debaty będą zazwyczaj odbywały się w czwartki o godz. 17.00, zaś w soboty o godz. 11.00 odbywać się oprowadzania kuratorskie. Udział w tych pierwszy jest wolny, zaś w oprowadzaniach kuratorskich będzie można wziąć udział po wykupieniu biletu wstępu do danego oddziału. Z tematyką wystawy będą mogli się również zapoznać seniorki i seniorzy w ramach programu edukacyjnego Seniorzy do Muzeum! 

Pełen program zostanie ogłoszony w styczniu 2024 roku.

Informacje o godzinach otwarcia wystawy i ceny biletów i możliwość ich zakupu online są dostępne na stronie muzeumgdansk.pl.

Wystawa czasowa Olga Boznańska. Z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie

Kiedy: 3 grudnia 2023 – 16 maja 2024
Godziny otwarcia i ceny biletów: muzeumgdansk.pl
Nieczynne: poniedziałki, wtorki

O artystce
Olga Helena Karolina Boznańska h. Nowina (ur. 15 kwietnia 1865 w Krakowie, zm. 26 października 1940 w Paryżu) – polska malarka, portrecistka, przedstawicielka modernizmu. Od 1898 zamieszkała w Paryżu. Członkini szkoły monachijskiej, Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka” i Société nationale des beaux-arts.

Red. www.polnocna.tv, fot. Magdalena Barganowska

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: