D-Day Hel 2023 rusza lada moment!

D Day Hel - to wydarzenie powstałe na bazie inscenizacji bojowego desantu na Hel z udziałem pasjonatów historycznych rekonstrukcji wojskowych. Impreza rusza juz jutro, a potrwa do 27 sierpnia.  

Hel ze swoimi wspaniałymi, odrestaurowanymi obiektami z okresu ostatniej wojny oraz plażą świetnie nadaje się na historyczną rekonstrukcję tego wydarzenia. Inscenizacje, przygotowane z udziałem m.in pirotechników, często przypominają fragmenty filmów wojennych. W dzisiejszych realiach mogą one u niektórych osób wywołać nieprzyjemne reakcje - co trzeba mieć na względzie szczególnie w odniesieniu do dzieci. Nie zabraknie bowiem pokaźnej oprawy pirotechnicznej. Efekty specjalne będzie dobrze widać i mocno słychać. Na miejscu znajdzie się nasza zaprzyjaźniona Grupa Rekonstrukcji Historycznej Retrospekcja, która zajmuje się edukacją historyczną z zakresu mody lat 40-tych, co znalazło swoje osobne miejsce w programie imprezy. Warto pojechać, warto zobaczyć.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: