Znalazł Schmeissera w opuszczonym domu

W dawno nie używanym domu we wsi Biadoliny Radłowskie w Małopolsce dokonano nieczęstego odkrycia. Był nim niemiecki pistolet maszynowy MP 40, ukryty pod dachem budynku.

Kultowy, niemiecki pistolet maszynowy znaleziony został przez nowego właściciela posesji, w dawno nie używanych pomieszczeniach gospodarczych. Pistolet maszynowy, będący w bardzo dobrym stanie, zabezpieczyli policjanci z komisariatu w Wojniczu. MP 40 to kultowa niemiecka broń z czasów II Wojny Światowej. Zwany był popularnie Schmeisserem, choć Hugo Schmeisser opracował tylko magazynek. Pistolet został de facto zaprojektowany przez innego znanego niemieckiego konstruktora Heinricha Vollmera. Strzelał amunicją 9 mm tylko seriami, choć dzięki niskiej szybkostrzelności pozwalał na korygowanie siły ognia. Wyprodukowany w liczbie około miliona egzemplarzy pozostawał w służbie wielu armii świata do lat 60 – tych XX wieku.

(red.) BG fot. Policja

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: