Przedwojenne samochody w kalendarzu Moto Pomorze 2022

Zabytkowe samochody i charakterystyczne miejsca. Za mniej więcej dwa tygodnie na rynku wydawniczym zadebiutuje kolejny, ósmy już kalendarz Moto Pomorze. W tym roku z wyjątkowo dużą liczbą przedwojennych samochodów.

Pomysłodawcą i autorem kalendarza jest mieszkający w Kolbudach fotografik Łukasz Boehnke. Jak podkreśla autor, tegoroczny kalendarz jest wyjątkowy, po pierwsze bo ukazuje się po rocznej przerwie, po drugie zaś, ponieważ zawiera bardzo dużą liczbę zdjęć pojazdów przedwojennych. - Przedwojenne samochody stają się coraz popularniejsze wśród trójmiejskich miłośników klasyków. Nie jest ich jednak wciąż na tyle dużo, żeby ich widok na spowszedniał - mówi Łukasz Boehnke.

W efekcie na kartach kalendarza pojawią się min. Opel P4, Peugeot 201, będący maskotą "Strefy Historii",  Citroen C4 stanowiący podstawę mobilnego muzeum  i Austin. Ten ostatni najstarszy zarówno wiekiem, jak i swoim weterańskim stażem. Jego właściciel Ryszard Ostrowski posiada go od ponad 40 lat. Kalendarz będzie można kupić na Allegro w cenie 25 złotych a jeden egzemplarz, podpisany przez motoryzacyjnych celebrytów, trarfi na aukcję WOŚP.

(Red.) Bartosz Gondek fot Łukasz Boehnke

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: