Flipper stacja i wielki powrót elektrycznych pinballi

Flipperstacja, Pruszcz Gdański, Bartosz Gondek, www.polnocna.tv, www.strefahistorii.pl
W czasach mojej młodości, czyli w połowie lat 80 tych XX wieku,  "wrzuty" były najbardziej ekskluzywną z dostępnych rozrywek. Popularnym motywem z filmów i miejscem gdzie można było zostawić całe kieszonkowe. Teraz możemy nimi pograć w ... muzeum.
Masz ochotę powrócić do lat młodości i wystrzelić metalową kulkę tłukąc w elektryczne flippery, albo przypomnieć sobie pierwsze gry komputerowe? Po prostu odwiedź Flipper Stację, czyli działający w Pruszczu Gdańskim salon gier w najlepszym starym stylu.
Flipper Stacja to interaktywne muzeum gier, które działa od 2020 roku przy ulicy Sikorskiego w Pruszczu Gdanskim. Można w niej zagrać na 40 w pełni sprawnych fliperach z lat 80 i 90. Są też stare konsole z grami komputerowymi. 
Muzeum stawia sobie za cel przywołanie klimatu masowej rozrywki z lat 80 – tych i 90 – tych. W zależności od potrzeb, można w nim zorganizować albo wieczór kawalerski, albo lekcję historii interaktywnej rozrywki dla szkół. Teraz Flipper Stacja zaprasza na … Halloween. To lepsze niż kupno pinballa, ponieważ obecnie stały się one cenionymi obiektami obrotu kolekcjonerskiego. Sprawny flipper, w zależności od firmy i tematu przewodniego to wydatek od ponad 10 do ponad 50 tysięcy złotych!
(Red.).Bartosz Gondek fot. Flipper Stacja

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: