Kolejna wystawa i nie tylko w Domu Wiedemanna na Krótkiej 6

Pruszcz Gdański, Dom Wiedemanna, Przystanek Crepes & Wine, Krótka 6, www.polnocna.tv, www.strefahistorii.pl
Otwarcie muzeów i instytucji kultury sprawiło, że w  Domu Wiedemanna przy Krótkiej6 w Pruszczu Gdańskim możemy oglądać kolejną wystawę a przy okazji wyrobić sobie... kartę mieszkańca.
 „Uwolnienie” instytucji kultury stało się okazją do udostępnienia wystawy, która przenosi nas o sto lat i opowiada o Ilse Scheutzow, młodej mieszkance naszego miasta, która od końca I Wojny Światowej, przez kolejne dziesięć lat, animowała życie kulturalne Pruszcza Gdańskiego.
Na wystawie, prezentowanej po raz pierwszy od sześciu lat (premiera rok 2015 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej) można zobaczyć unikalne, nigdzie indziej niedostępne zdjęcia prywatne samej Ilse Scheutzow, ale także te, dokumentujące życie artystyczne Pruszcza, głównych jej bohaterów, sceny z występów Towarzystwa Muzycznego oraz zdjęcia z późniejszej aktywności Ilse Scheutzow, to znaczy z jej okresu sopockiego i występów w Operze Leśnej.
Od początku lutego, w Domu Wiedemanna, mieszkańcy miasta mają możliwość składania wniosków o wydanie Karty Mieszkańca. Interesanci przyjmowani są na parterze budynku. Centralne położenie spowodowało, że od samego początku usługa Karty Mieszkańca cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.
Zdjęcia obejrzeć można w małej, tylnej sali wystawowej na parterze. Jeszcze w lutym trzecią atrakcją Domu Wiedemanna będzie z pewnością, wyczekiwane przez wielu, otwarcie bistro „Przystanek” Crepes & Wine przy Krótkiej 6, które – w formie na wynos, ma nastąpić do połowy lutego.
(red.) fot Dom Wiedemanna Krótka 6
Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: